בזכות הבת, בזכות האב

תמר חלק הזעיקה את המחלצים שהצילו את המטיילים הישראלים הפצועים מההר המושלג. אביה, ד"ר משה חלק, מטפל בהם בארץ

כשהחלה סערת השלג על רכס האנאפורנה הייתה זו תמר חלק שהזעיקה את כוחות החילוץ. בצירוף מקרים מפתיע, מי שמטפל כעת בפצועים הישראלים ששבו מהכפור הוא אביה, ד"ר משה חלק.

תמר (22) ובן זוגה ברק היו בתחילתו של הטרק כשהבינו שמשהו לא כשורה והחליטו לחזור לבסיס. רוב המטיילים שהיו איתם בחרו להמשיך. כמה שעות אחר כך הגיעה לבסיס חבורת נפאלים רכובים על סוסים והעבירו לה פתק בעברית ובו בקשת עזרה מהמטיילים שנתקעו על ההר.

תמר מיהרה להזעיק את כוחות החילוץ, ואלה פינו את המטיילים הלכודים. שבעה מהם, שנפצעו באסון, הגיעו אתמול לישראל והועברו לבתי־החולים שיבא והדסה. אלה מהם שהגיעו לשיבא זכו לקבל טיפול מחבר נוסף במשפחת חלק — אביה של תמר, המשמש מנהל מחלקת ניתוחי כלי דם בבית־החולים.


"שמענו על מה שקרה וידעתי שתמר בטרק ושאין איתה קשר", סיפר אתמול ד"ר חלק. "היא התקשרה אלינו כעבור עשר שעות וסיפרה לנו מה קרה. אחרי שנרגענו התמלאנו גאווה על כך שהיא קיבלה את ההחלטה הנכונה לחזור. בשיחה היא לא הביעה רצון להפסיק את הטיול, ואני מאמין שהיא תמשיך".

ד"ר חלק גילה לפצועים שהגיעו לטיפולו על חלקה של בתו בחילוץ. "אחד מהם הכיר אותה", סיפר. "אני מניח שאחרי שאבק הרגשות ישקע הם יבינו שהיו להם אנשים טובים באמצע הדרך שעזרו להם להישאר בחיים — ושהבת שלי זכתה להיות אחת מהם".
© כל הזכויות שמורות ל"ידיעות אחרונות". אין להעתיק או לשכפל תמונות ו/או כתבות מהעמוד.