אפל בתוך אורנג' – עם 20 חנויות

החברות סיכמו שסניפי אפל יפעלו ממרכזי השירות והמכירה של אורנג'. היום ייפתח סניף ראשון באשדוד

כך זה ייראה. חנות בתוך חנות, כולל עמדות התנסות והדרכה

אפל מקימה סניפים בתוך 20 מרכזי שירות ומכירה של אורנג'. היום תיפתח חנות באשדוד, עד אמצע אוגוסט ייפתחו 11 חנויות במרכזים אחרים, ובחודשים הבאים, 8 נוספות.

החנויות יוקמו בהסכם ייחודי שחתמה פרטנר, זכיינית אורנג', עם אפל, במתכונת המזכירה את ה"חנות בתוך חנות" שאפל מנהלת בחנות האלקטרוניקה א.ל.מ בדיוטי־פרי. בעולם מפעילה אפל כבר שנים חנויות כאלו, בעיקר במתחמי מפעילות סלולר מובילות, כמו וודאפון,

O2 ואורנג', וכן בטרמינל 5 בנמל התעופה הית'רו בלונדון.

אחרי אשדוד, ייפתחו חנויות במרכזי השירות של אורנג' בתל־אביב, רמת־גן, ראשון־לציון, כפר־סבא, פתח־תקווה, נתניה, ירושלים, חיפה, באר־שבע, סכנין ועפולה.

בשלב ראשון יימכרו בהן אייפונים וטאבלטים של אפל ואביזרים נלווים, ובהמשך, גם שעוני האפל־ווטש החדשים שטרם הותאמו למשתמש הישראלי, וצפויים להגיע לארץ רק בתחילת 2016.

למהלך קדמה בדיקה של בכירים מהמרכז האירופי של אפל בלונדון, שהגיעו לארץ, בחנו אפשרויות שונות למיקום החנויות, והכריעו לטובת פרטנר. מצידה של מפעילת הסלולר הישראלית ניהל את המגעים מול אפל סמנכ"ל החטיבה הקמעונאית, צביקה שיינפלד.

אפל אחראית על תכנון ועיצוב העמדות, בהתאם לתנאים הפיזיים בכל חנות. בכולן העיצוב מתבסס על קונספט שיווקי "פתוח" המקובל אצלה בעולם, שמעמיד את המכשירים במרכז, וכולל עמדות התנסות פעילות והדרכה מקצועית של "אפל מאסטרס" – מוכרנים שעברו הכשרה ייחודית בידי אפל. צוותים של החברה מחו"ל מפקחים על ההתקנה והבינוי. לפי ההסכם בין החברות, העובדים בחנויות החדשות יהיו עובדי פרטנר, אך יוכשרו בידי אפל.


מדובר בשלב נוסף בהעמקת הנוכחות של ענקית הטכנולוגיה, למרות קוטנו היחסי של השוק בארץ. בשנה שעברה חנך מנכ"ל אפל טים קוק את מרכז הפיתוח החדש של החברה בהרצליה, הכולל מאות עובדים, בראשות אהרון אהרון. עוד לפני כן פתחה החברה בישראל נציגות רשמית לשיווק ומכירות, בראשות ניר איילון. הנציגות פועלת במתכונת המקובלת בחברות בינלאומיות כמו סמסונג ו־LG, שמחזיקות שלוחה רשמית המסייעת לפעילות היבואנים, מפקחת עליה, ומהווה עבורם ערוץ קשר ישיר עם החברה.

המפיצים הרשמיים של מוצרי אפל הם 4 מפעילות הסלולר הגדולות (סלקום, פלאפון, פרטנר והוט מובייל), רשת איידיגיטל וחברת סי־דאטה. מכשירי אפל נמכרו עד כה בכולן ובכל הרשתות הגדולות, אך לא במתכונת של חנות רשמית.

בנוסף, בשנה האחרונה החלה אפל לתרגם לעברית באופן מלא את הממשק במוצריה המובילים. מעבר למעבד התמלילים Pages למק ולאייפד, שזכה לגרסה עברית מעולה, חנויות המוזיקה והסרטים שלה מתורגמות לפי התקן. ממשק מערכת ההפעלה לאייפון ולאייפד יציג אפילו בגרסה הקרובה, iOS 9, יישור לימין של פקודות המערכת.
© כל הזכויות שמורות ל"ידיעות אחרונות". אין להעתיק או לשכפל תמונות ו/או כתבות מהעמוד.