האם הביקורת של ארגוני זכויות האדם נגד צה"ל פוגעת במדינה?

יהודה נוריאל חושב שלא. מסכימים איתו? תנו לו לייק

 


 

שימו לב לקשר ההדוק בין האנשים שפועלים להשתיק את ביקורת ארגוני זכויות האדם — והתמיכה שלהם בברוני הגז או בכימיקלים לישראל (משפחת עופר־שקשוקה). זכרו את השמות: אופיר אקוניס, ציון פיניאן, מירי רגב וחברי "ישראל ביתנו". מדהים: בדיוק אותם אנשים שפועלים בוועדת הכספים למען העשירים — יזמו את החקיקה שתסתום את הפה לארגונים שמשמיעים ביקורת. ואם שכחתם, מה שנקרא "ארגוני השמאל" הם גם הפעילים המרכזיים במאבק נגד העברת מיליארדים לתשובה — ולטובת כולנו.
למשל מירי רגב. כן, מי שהייתה דוברת צה"ל המצוינת, של דן חלוץ המצוין (זה עם המניות בבנק לאומי) בממשלת אולמרט המצוין, במלחמת לבנון הנהדרת. בתקופתה של רגב (לפי דוח טלסקר) רוסקה אמינות דובר צה"ל בעיני הציבור. היום היא חברת כנסת עלק־חברתית, שיושבת בוועדת הכספים ומביעה תמיכה נלהבת בעופר ובתשובה. במקביל היא הרוח החיה מאחורי הקמת ועדה פרלמנטרית לבדיקת ארגוני השמאל — בדיוק כמו חבריה בוועדות הכספים והכלכלה, אקוניס, פיניאן ופאינה קירשנבאום. ולמה הם תומכים במיליארדרים? הניחוש שלכם טוב כמו שלי. ואת מי הם רוצים לזמן לוועדות שלהם? את את סמי מיכאל, נשיא האגודה לזכויות האזרח; את פרופ' רפי ולדן מ"רופאים לזכויות אדם", סגן מנהל תל השומר וסא"ל בצנחנים; או את פרופ' קנת מן, שהקים את הסנגוריה הציבורית בישראל.
ומה הם אומרים? ש"השמאל" ממהר להביע ביקורת? תגידו תודה שיש מי שעושה את זה עבור כולנו! צריך להשמיע ביקורת כי קצב הגיע לבית הנשיא והירשזון לקופה הציבורית. כי הכרמל נשרף. כי גלעד לא בבית. כי חשבון המים החדש הוא שערורייה. כי זקנים גוועים ברעב. כי בתי החולים קורסים. כי אנשים כמו רומן זדורוב ראויים למשפט צדק. כי המשטרה אלימה — מעמונה ועד אצטדיון טדי. וכן, גם כי צה"ל שלנו ראוי למנה של ביקורת הגונה כדי שכולנו נהיה טובים יותר. אתם מוזמנים, אם תוכלו, לשאול כל אחד ואחד מ־2,600 חללי מלחמת יום כיפור כמה הייתה חשובה ביקורת מבעוד מחדל.
התשובה אם כן ברורה: חובה להשמיע ביקורת מבוססת, ומוקדם ככל האפשר. אחרת אנחנו נידונים לחיים בישראבלוף: הכסף הגדול יזרום לידי כמה עשירים מופלגים. ואנחנו נמשיך להאמין שהכל נפלא.

© כל הזכויות שמורות ל"ידיעות אחרונות". אין להעתיק או לשכפל תמונות ו/או כתבות מהעמוד.