הסרת שיער לצמיתות - גם בבית

יקר יותר מכל מסיר שיער ביתי, זול בהרבה מהסרת שיער במכון: שלושה מכשירים להסרת שיער לצמיתות מגיעים לארץ

 
 
לא חייבים לרוץ למכון: הטיפולים להסרת שיער לצמיתות נכנסים לשוק הביתי, ובארץ מושקים במקביל שני מכשירים.
 
 
 
 
הראשון הוא Me של סינרון מדיקל שיימכר בבלעדיות בסופרפארם, ואחרי פסח בצינורות נוספים. במקביל מושק המכשיר בצרפת, באנגליה, בהולנד, באיטליה ובמדינות נוספות; השני — Silk'n SenseEpil של Homeskinovations— כבר נמכר בניופארם ובמשביר.

 

מכשיר שלישי — I-Light של רמינגטון — יושק באפריל בחנויות חשמל. גם מכשיר של פיליפס, Satin Lux, בדרך, אך עדיין אין תאריך השקה.

 

אף שמדובר במחירים שבין 1,790 ל־2,490 שקל — גבוה לעומת כל מסיר שיער ביתי — עדיין מדובר בחיסכון לעומת הסרת שיער כללית במכונים, שמגיעה ל־6,000 שקל ויותר.

הטכנולוגיה הבסיסית מאחורי הדור החדש של מסירי שיער ביתיים דומה לזו של המכשירים במכונים. סינרון מדיקל, יצרנית Me, היא היצרנית הגדולה בעולם של מכשירי לייזר למכונים. ואולם, העוצמות במכשירים הביתיים חלשות יותר.

 

למעשה, תחת המטרייה של מה שמכונה הסרת שיער בלייזר פועלות שלוש טכנולוגיות. לייזר, IPL(מבוסס על גלי אור) ו־RF(מבוססת על גלי רדיו). נפוץ גם שילוב של אחת מהשיטות הראשונות עם השלישית.

 

רוב המכשירים הביתיים, בהם Silk'n SenseEpil ו־I-Light, מבוססים על טכנולוגיית האור, וה־Me משלב אור ורדיו. לארץ עדיין לא הגיע מכשיר ביתי מבוסס־לייזר.

 

לדברי ד"ר בת שבע מרכוס, מומחית לרפואת עור ולב באיכילוב, כל הטכנולוגיות מזהות את הפיגמנט שבבסיס השערה, מחממות אותו, החום הורס את השורש — והשיער מפסיק לצמוח.


ואולם, כמה סוגיות נותרות פתוחות.

1. יעילות. אף מכשיר לא פותר לצמיתות את בעיית השיער לכל אדם. כולם, וגם מכשירים במכונים, מתקשים מול בעלי שיער בהיר ועור בהיר, ולחילופין בעלי עור כהה במיוחד. בחלק מהמקרים אף אסור להשתמש בהם כלל.

בכל אופן, בסינרון מדיקל טוענים ל־89% יעילות, ב־Silk'n senseEpil ל־80%, וברמינגטון ל־60%־80%.

 

2. מיומנות. יש הטוענים שבהסרת שיער לא השיטה חשובה אלא המיומנות. אין ספק שהמשתמש הביתי פחות מיומן מטכנאי מנוסה במכון, אם כי גם מיומנות זו יכולה להיות נרכשת.
 
 

3. בטיחות. לדברי מרכוס, הסכנה העיקרית דווקא איננה הקרינה אלא החשש מכוויות. החום עלול לגרום לכווייה לבעלי עור רגיש.

 
 
לדברי ד"ר נמרוד פרידמן, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית ויועץ לסינרון מדיקל, "ככל שהמכשיר עוצמתי הוא יעיל יותר, אך בחברות מודעים לסיכון, ולכן מכשירים ביתיים חלשים יותר, אם כי החברות אינן חושפות נתונים מדויקים על עוצמות מכשיריהן".
 
 
 
צריך גם לזכור שלרבים אסור להשתמש בהם, כולל חולי לב, נשים בהריון או מניקות, צעירים שנוטלים תרופות מסוימות לאקנה, מי שהשתזף לאחרונה ועוד. ספר ההוראות של כל מכשיר כולל רשימות מפורטות. כמה מהצרכנים יטרחו לקרוא את כל האזהרות?
 
 
בנוסף, כל המכשירים עובדים על בסיס הבזקי אור. אין עדיין נתונים מצטברים לגבי ההשלכות של חשיפה רבה להם.
 
 
כך או כך, נדגיש כי לכל המכשירים שיימכרו בארץ יש אישורי בטיחות של מכון התקנים וכן של מכונים בעולם.


© כל הזכויות שמורות ל"ידיעות אחרונות". אין להעתיק או לשכפל תמונות ו/או כתבות מהעמוד.