סבא בא

למשבר גיל 40 מגיע שלום אסייג עם כל מה שצריך. תוכנית פריים טיים מצליחה, ג'יפ מפואר, חברות דוגמניות, וגם בן שרוצה להיות סטנדאפיסט כמו אבא ונכד בן חודש
טוב לו במיינסטרים. אסייג | צילומים: גבריאל בהרליה
 
שלום אסייג סבא בן 41. הלם? אולי במחשבה ראשונה. ושנייה. אבל בשלישית מתברר שבזמן שאתם עשיתם חיים קלאסיים של בני 20 – כלומר, לא עשיתם כלום – אסייג כבר הספיק להעמיד תזרים מזומנים נאה ושרשרת כרומוזומים להמשך. סוג של שאפתנות בולענית, מהסוג שלא עוצר במשפחה או קריירה. רוצה הכל ולאתמול, עם ההשלכות הוא יתמודד אחר כך. זאת הסיבה שאחרי הצבא הלך לפס הייצור לכשרונות של שנות ה־80, צוות הווי במלון אילתי. הוא פשוט ידע שהוא בדרן מעולה ובשביל נקודת זינוק היה מוכן גם להטביע את האגו שלו ב'אגדו' בבריכה. מהר מאוד התמקצע, הפך למנהל בידור. במקביל פגש את דבי לואיס, רקדנית אנגלייה. תוך שנה הם התחתנו, הביאו לעולם את הבן דניאל והתגרשו, לא בדיוק בסדר הזה. אסייג היה אז ילד בן 23. מאז לא התחתן. "זה קרה מהר מאוד עם דבי, אבל זה פשוט לא היה זה. הייתי צעיר מדי. קשה להסביר מה קרה שם", הוא נבוך. "העובדה היא שהתגרשתי".
היית מאוהב?
"אני יודע? אין לי תשובה".
אז למה התחתנתם? היא נכנסה להריון?
"כן. עושים מה שצריך. לוקחים אחריות. זה מה שהיה אז. התחתנו. התגרשנו. זה לא היה טראומה. זה גם לא היה מוצלח, כן?".
בגלל זה לא התחתנת מאז?
"לא יודע. לא יצא. הייתה לי בת זוג שמונה שנים (הדוגמנית קרן שלימוביץ') וכל הזמן זה היה כמעט וכמעט, ולא התחתנו בסוף. לא חושב שאני מתחרט".
איך זה להיות אבא בגיל 23?
"נורא מפתיע. הייתי בטוח שעד גיל 30 אני אהיה רווק. אבל ברגע שנהייתי אבא משהו השתנה לי בראש. לקחתי חזקה וגידלתי כשאבות אחרים היו אומרים, 'בסדר, שיהיה אצל האמא'. בהתחלה הייתי אבא לחוץ מאוד. שלא ילך, שלא יעשה. עם הזמן למדתי איך עושים את זה".
ואיך זה להיות סבא בגיל 41?
"הוא ילד מקסים, חתיך, מתוק. גם בסבאות יש סקס־אפיל, אני סבא סקסי. בינתיים מערכת היחסים שלנו היא שאני מרים אותו והוא עושה לי 'גררר'. עדיין לא פלט עליי, אבל יש למה לחכות".
 

הורות היא הדרך האכזרית של הטבע לגרום לנו להרגיש אשמים. ואסייג החליט להילחם בבלתי נמנע בדרכו: מצד אחד, הוא לקח משמורת מלאה על בנו. מצד שני, הוא היה ילד בן 24, ששם רגל בדלת של התעשייה ולא התכוון לוותר. הפתרון היצירתי שלו היה ללכת בלי ולהרגיש עם. זאת אומרת, עם ייסורי מצפון. עד גיל שש מי שגידלו את דניאל היו הוריו של אסייג, בזמן שהוא עשה קריירה בתל־אביב. פעמיים בשבוע הוא צרר את הבדיחות ורגשות האשם ונסע לטירת־כרמל, לבקר את הילד. בשאר הזמן הוא היה על הבמה. "בהתחלה לא רציתי להביא אותו אליי לתל־אביב כדי שיגדל עם אופר", הוא מסביר. "רציתי שיגדל עם האחיינים שלו, וידעתי שיהיה לו טוב שם. ובטח שהיו לי ייסורי מצפון שהוא לא גר איתי. לכן כשהוא היה בן שש עברתי לטירת־כרמל לגור איתו, לא רציתי לנתק אותו ממה שהוא מכיר. במקביל המשכתי לעבוד, עשיתי פינות, מופע, אבל זה לא אותו הדבר, עזבתי הרבה דברים כדי לגור איתו שם".
 
הראיון המלא – ביום שישי ב'7 לילות'
 
 
 
 


© כל הזכויות שמורות ל"ידיעות אחרונות". אין להעתיק או לשכפל תמונות ו/או כתבות מהעמוד.