תחקיר האח הגדול: חלק 2

מה לא עשו כדי להכניס את בת זוגו של סער שיינפיין, מעיין שם–טוב, "בולבולון", לבית 'האח הגדול'? פגישות שכנוע עם ההפקה, טלפון מאחד המנחים, וגם רמיזה לגבי עתידו הרומנטי של סער. אבל היא סירבה. ואז הפסיכיאטר של התוכנית קבע איתה פגישה דחופה ואמר לה לא להאמין לרומן עם איילה
מעין שם-טוב | צילום: גבריאל בהרליה
 
בשבוע האחרון שמענו הרבה סיפורים על מה שקרה בזמן שהמצלמות לא עבדו בווילה בנווה־אילן. כדורים פסיכיאטריים, שיחות עם ד"ר אילן רבינוביץ', מניפולציות על דיירי 'האח הגדול'. אנשים נכנסו לבית במצב אחד, ויצאו אחרת. חיים השתנו. הם עשו זאת מבחירה, לפחות את הכניסה הראשונית לבית, לפני שדברים התחילו להסתבך. אבל היו גם אנשים שנשארו בחוץ בכוונה, שלא רצו להיות מעורבים. רק שלפעמים הבית הגיע גם אליהם.
מעיין שם־טוב לדוגמה, 'בולבולון', כפי שכונתה באותה שנה. היא וסער שיינפיין הכירו לפני שנים והפכו לזוג כמה חודשים לפני שהתחילה התוכנית. היא הייתה מסויגת כלפי הסיפור, אבל הוא נכנס. בגלל התהילה, בגלל הכסף, ווטאבר.
שניהם עורכי דין. היא בת 30, במקור מחולון, שירתה בבקו"ם, למדה משפטים במכללה למינהל. עורכת דין לענייני נדל"ן במשרד רז־כהן ושות'. ראתה כמה דברים בחיים, מתוקף המקצוע, חלקם לא נעימים. אבל שום דבר, גם לא סרטים גרועים, לא הכין אותה למה שעמד לבוא. "לא עפתי על העניין של 'האח הגדול' אבל הבנתי שאני צריכה לתמוך בו כי הוא מאוד רוצה", היא מתחילה. "ליוויתי אותו בכל תהליך הכניסה והחלטנו שכמו שעושים טיול גדול בחו"ל ונפרדים מהחברה כדי שלא יישארו קצוות פתוחים, אנחנו נפרדים, ואם האהבה תישאר אחרי, נחזור להיות ביחד. שמרתי לו על הדירה, מדי פעם גם ישנתי שם.
"אחרי שבועיים סער התחיל לדבר עליי בבית. צפיתי בערוץ 20 ושמעתי אותו מדבר על הגעגועים ועל זה שאני חסרה לו. הייתה משימה בבית עם ביצים והוא קרא לשלו 'בולבולון', שם החיבה שנתן לי. ואז, בערך חודש אחרי תחילת התוכנית ההפקה פנתה אליי. בשלב הזה כבר היו עליי פפראצי. מיטל בבילה (עורכת המשנה) התקשרה והזמינה אותי לפגישה, ושם היא הציעה לי להיכנס לבית 'האח הגדול'. היא אמרה לי שהשם בולבולון עושה רעש ושהיא רוצה שאני אכנס. לא התלהבתי מהרעיון וגם לא ידעתי אם סער רוצה. אמרתי לה שאני לא יודעת ואז היא אמרה לי: 'אולי תיכנסי רק לשבוע במסגרת משימה? ואז תהיה לכם את האופציה להחליט אם את רוצה להישאר או לצאת'. גם זה לא נשמע לי".
 
מהפקת 'האח הגדול' נמסר בתגובה:
"ההפקה אכן פנתה למעיין שם־טוב, כפי שפנתה לקרובי משפחה נוספים במסגרת משימת מסדר זיהוי 'שוטרים וגנבים'. מעיין הביעה תחילה התעניינות, אולם לבסוף השיבה בשלילה.
"זהו פרסום נוסף בשרשרת פרסומים שליליים ומכפישים כלפי קבוצת קשת הנמצאת בתחרות עסקית מול קבוצת 'ידיעות אחרונות'".
 
התחקיר המלא - ביום שישי ב"7 לילות"
 


© כל הזכויות שמורות ל"ידיעות אחרונות". אין להעתיק או לשכפל תמונות ו/או כתבות מהעמוד.