האהבה עלתה לקוקפיט

היא: קטיה, עולה חדשה. הוא: ד', טייס קרב. והרומן נפל עליהם מהשמיים, כשהתארחה כחיילת בודדה אצל משפחתו

 
הרומן הזה התחיל דווקא במטבח: ניצת על אש קטנה, התבשל לאט־לאט, ולבסוף — רתח. קטיה (27), עולה מאוזבקיסטן, וד', טייס קרב (26), קילפו רימונים יחד — ומשם צעדו זה לצד זה כל הדרך לחופה.

הרומן הראשון של קטיה לא היה עם ד', אלא עם המדינה. כשהייתה בת 14 היא הגיעה לביקור בישראל במסגרת פרויקט "תגלית" והתאהבה. במה? באווירה, במסורת, בחגים. כשסיימה תיכון החליטה להגשים את החלום ועלתה ארצה לבדה. אחרי שלמדה עברית במרכז קליטה בכרמיאל היא התגייסה לצה"ל והוצבה בבסיס חיל האוויר בחצרים בתפקיד אחראית לציוד הבטיחות של הטייסים.

בסופי שבוע נסעה קטיה עד לדירתה בכרמיאל וככה, סיפרה, למדה להכיר את הארץ דרך חלונות הרכבת. ואז הגיעה השיחה שעתידה הייתה לשנות את מסלול חייה. הסוכנות היהודית הציעה לה, כחיילת בודדה, שמשפחה ותיקה בארץ "תאמץ" אותה. "מאוד התלהבתי, כי כל הזמן רציתי להיכנס פנימה, לחיים הישראליים, ואז התקשרה אליי אם המשפחה והזמינה אותי לארוחת ערב שבת", היא נזכרת.

בארוחה ההיא, באחד מיישובי משגב, נכחו האם, האב ושלושה מארבעת ילדיהם. הבן הרביעי נשאר שבת, במסגרת הכשרתו כפרח טיס. אבל בערב ראש השנה, כשקטיה הוזמנה שוב, הפאזל המשפחתי הושלם: "האם נתנה לי לקלף רימונים במטבח לקראת החג, ופתאום ד' נכנס והיא אמרה לי: 'תכירי. הוא יעזור לך בקילוף'. הוא עזר לי והיה מאוד ביישן".


מכיוון ששניהם שירתו באותו בסיס דרומי, הרחק מהבית, הקשר ביניהם התהדק. משיחה־פה־שיחה־שם החל לפתע פרח הטיס לגלות בה עניין רומנטי, אך היא נרתעה. "ניסיתי לשכנע אותו שזה לא מתאים, שהסיטואציה מאוד מוזרה, כי הרגשתי כמו אחותו, אבל הוא שיכנע אותי שלא אמורה להיות בעיה", מספרת קטיה. "גם אמא שלו דיברה איתי ואמרה שהיא מאוד תשמח אם נהיה חברים. עם הזמן התקרבנו יותר ויותר, ואז הגיעה הצעת הנישואין".

וכך ד' וקטיה החליפו טבעות, בדרך למגורים משותפים בבסיס חיל האוויר בחצור. היא הספיקה מאז לסיים את התואר שלה בתקשורת, הוא הפך לטייס קרב, ושניהם חגגו בצוותא שורת אירועים משמחים שקרו בינתיים: הוריה ואחיה של קטיה עלו לישראל, אחיו של ד' הפך לקצין בצוללות, ואח נוסף שלו יהפוך החודש גם הוא לטייס. איך אומרת האם המאושרת? "עזבנו חיים די נוחים בארצות־הברית לפני 30 שנה כדי לעשות ציונות ולתרום, ואני חושבת שהצלחנו".


© כל הזכויות שמורות ל"ידיעות אחרונות". אין להעתיק או לשכפל תמונות ו/או כתבות מהעמוד.