משרד החוץ נגד להקת החוצנים

להקת "ווקה פיפל" הישראלית זוכה להצלחה גדולה מסביב לעולם. אבל במשרד החוץ מתלוננים: הם לא מציגים עצמם כישראלים אלא כחייזרים מכוכב אחר

חברי להקת ווקה פיפל

משרד החוץ הוציא מכתב לשגרירויות ובו אזהרה: חברי להקת "ווקה פיפל", המתחפשים לחוצנים מהכוכב ווקה, לא מוכנים להודות בכך שהם אינם חייזרים אלא ישראלים.

המתיחות בין המשרד לבין הלהקה פרצה בעקבות תלונה של הקונסוליה הכללית של ישראל בסנט־פטרבורג לקראת הופעה מתוכננת בעיר. הקונסוליה שיגרה מברק למשרד ובו התלוננה: "לצערנו, הקבוצה לא מזכירה אפילו ברמז את ההקשר הישראלי שלה ואף מתכחשת לכך. בשיחתו של הקונסול עם אחד ממנהליה נאמר לו ברצינות שהם מייצגים את הכוכב 'ווקה'".

במשרד החוץ הופתעו מהמברק, שכן בשנה האחרונה הם שיתפו פעולה עם הלהקה ואף סייעו במימון כמה מהופעותיה ברחבי העולם, ומיהרו לשלוח את ההבהרה לגבי זהות הלהקה לכל נציגויות ישראל בחו"ל. עופרה בן־יעקב, מנהלת מחלקת האמנויות באגף קשרי תרבות ומדע במשרד כתבה: "כדי למנוע מכם הפתעות, אכזבות או טענות, כדאי שתדעו שהם לא מגדירים עצמם כישראלים".


ליאור כלפון, ממייסדי הלהקה, אמר אמש: "זו הפעם הראשונה שאני שומע על זה, אבל זה נכון שה'ווקה פיפל' הם לא ישראלים אלא חייזרים".

בתגובה רשמית מסרה הנהלת הלהקה: "בכל מקום בו אנחנו מופיעים בעולם תמיד מוזמנים גם נציגי השגרירויות ונספחי התרבות ואנחנו עובדים איתם בשיתוף פעולה פורה. ביום ראשון הקרוב נופיע באירוע 'ישראל בפארק' בסן־פרנסיסקו בשיתוף עם מרכז התרבות הישראלי".


© כל הזכויות שמורות ל"ידיעות אחרונות". אין להעתיק או לשכפל תמונות ו/או כתבות מהעמוד.