משחק חופשי

מיוחד: גלעד שליט מספר לאריק הניג על אהבתו הגדולה לספורט, ומסביר איך העיסוק והצפייה במשחקים עזרו לו להחזיק מעמד בשבי חמאס
"ספורט בשבילי הוא אחת מהנאות החיים". גלעד שליט | צילום: רמי זרנגר
 
גלעד: "כבר כילד נמשכתי לספורט. כמו ילדים אחרים הייתי מאוד אקטיבי ואהבתי לשחק במשחקים שונים. לפעמים זה נמשך שעות ארוכות... האהבה הראשונה שלי לקבוצה הייתה לקבוצת הכדורגל של מכבי תל־אביב, שהזכייה שלה בדאבל ב־1996 זכורה לי היטב וגרמה לי להתרגשות הספורטיבית הראשונה שלי.
"אחר כך הגיעו השנים המאכזבות של הקבוצה, והאהדה כלפיה, ולכדורגל בכלל, דעכה. באותה תקופה התחלתי לשחק יותר כדורסל, ההתעניינות שלי במשחק גברה ולשמחתי, קבוצת הכדורסל של מכבי תל־אביב הייתה אז בשיאה והגיעה להישגים מרשימים באירופה. אני זוכר במיוחד את הזכייה של מכבי בגביע אירופה ב־2001, אז יצאו אוהדי הקבוצה במצפה־הילה להקפת ניצחון סביב המצפה.
"הספורט תופס חלק מרכזי בחיי. אין כמעט יום שאני לא עוסק בו, אם זה בצפייה במשחקים ואם זה בעדכונים שוטפים בטלוויזיה, באינטרנט ודרך חברים. אני מייחס לספורט את אחת מהנאות החיים ואיני מבין איך אנשים חיים באושר בלי להתעניין בו או בלי לבצע פעילות כלשהי. אחרי משחק טוב או אימון כושר אני תמיד חש חיובי, ולרוב מרגיש שזה עוזר לי להפיג מתח ולהתנתק מהבעיות היומיומיות.
"הספורט עזר לי להחזיק מעמד בתקופת השבי. בזה אין ספק. שאבתי המון כוחות מביצוע פעילות ספורט, למרות התנאים שהיו לי שם, וכמעט תמיד העדפתי לצפות בתוכניות ספורט על פני תוכניות אחרות בעת שהתאפשר לי. הכוחות שצברתי מהעיסוק בספורט עודדו אותי להמשיך הלאה ולא לוותר. הם גרמו לי לסוג של נתק זמני מהמציאות שהייתי בה, ולכן כמעט תמיד עסקתי בספורט, למרות שלרוב לא נהניתי מכך.
"טורניר היורו המתקיים בימים אלה הוא סגירת מעגל עבורי. בדיוק לפני שש שנים, במהלך מונדיאל 2006 בגרמניה, אירעה התקרית שבה נחטפתי, ואילו עכשיו אני חוזר לצפות בטורניר גדול בבית".
 
הכתבה המלאה - ביום שישי ב"7 ימים"
 
גלעד שליט יהיה שותפו של אריק הניג לכתיבת טור שיתפרסם במדור הספורט של "ידיעות אחרונות", ייקרא "משחק חופשי" ויעסוק בנושאים אקטואליים, עם דגש על ספורט. השבוע ייצאו השניים למיאמי, משם יתארו את משחקי גמר האן־בי־איי. מארה"ב ימשיכו לקייב שבאוקראינה ויכתבו לעיתון על חוויותיהם מגמר היורו בכדורגל.


© כל הזכויות שמורות ל"ידיעות אחרונות". אין להעתיק או לשכפל תמונות ו/או כתבות מהעמוד.