הפנתרים הוורודים

בשיאה של המתקפה חסרת התקדים נגד הקהילה הגאה, החליטו כמה מההומואים והלסביות המפורסמים בארץ להתאחד נגד גל השנאה. מפגש פסגה מיוחד בהשתתפות: אורנה בנאי, עברי לידר, אביעד קיסוס, רונה קינן, הראל סקעת, גל אוחובסקי, דורי מנור
אורנה בנאי, עברי לידר, אביעד קיסוס ורונה קינן | צילום: רמי זרנגר
 
אורנה בנאי: "קרה לי שנסעתי על הטוסטוס עם הילד שלי אמיר וילדים ראו אותנו וצעקו לי: היי אורנה בנאי! באותו רגע, בגלל שהייתי עם אמיר, הפחד הגדול שלי היה שהם יצעקו: לסבית. וזה כמובן קרה. הם צעקו 'לסבית' ואני רציתי למות. למרות המסר שהוא מקבל בבית, שאין מה להתבייש בזה, עדיין זה היה מאוד קשה ליד הילד שלי. ואתה יודע מה היה הכי קשה? שלא דיברנו על זה אחרי שצעקו לי. שנינו העדפנו להאמין שלא שמענו את זה".
אתם מסוגלים לשים את עצמכם בנעליים של הומופוב, לנסות להבין את הרתיעה?
רונה קינן
: "זו שאלה קשה. יש לזה כל כך הרבה אספקטים. יש את העניין הדתי בארץ. כשמישהו אומר שנהיה שפנים בגלגול הבא, או שצריך להתמודד עם זה כמו עם שפעת העופות. סוג כזה של הומופוביה אני לא יכולה להבין, כי זה נראה לי באמת סוג של מחשבה פגאנית משוגעת כזאת, של אנשים שבאמת אין לי ולהם שום דבר משותף. סוג של פחד שלהורים יש מתסריט שבו הילדים שלהם יהיו הומואים או לסביות, אני יכולה להבין כי הכרתי משפחות, אני יודעת איך זה עובד".
אורנה בנאי: "אני לא יכולה להיכנס לנעליים של הומופוב, אבל אני כן יכולה לדבר מהמקום של מי שהתביישה במשך המון שנים בעצמה. לא בגלל שחשבתי שזה מוצדק. כעסתי על עצמי שאני מרגישה ככה. כעסתי על אנשים מסביבי שידעתי שחושבים שזה פסול ונחות ומום, אבל אני מודה שזה חילחל לתוכי. אני בעצמי סבלתי מאוד מתחושת בושה. אני לא מבינה למה אנשים נרתעים מזה, אבל אני כן יכולה להבין למה הורים לא רוצים שהילד שלהם יהיה הומו. מהסיבה שאנחנו חיים בקודים חברתיים נוקשים, ולהיות הומו או לסבית זה עדיין להיות אחר. אני יכולה להבין אמא שלא תשמח אם הילדים שלה הומו או לסבית, בדיוק כמו שאני יכולה להבין אמא שלא רוצה שהילד שלה יחזור בתשובה או יהפוך לגורו בהודו. אף אמא לא הייתה רוצה שהילד שלה יהיה שונה. אני מוקיעה הומופוביה. אני חושבת שאנשים שנגעלים או נרתעים מזה הם אנשים קטנים וחשוכים".
עברי לידר: "ההומופוביה המודרנית עמוקה יותר. אחד מהאנשים הסטרייטים שעבדתי איתם עכשיו בסיבוב ההופעות בעולם הוא הבן אדם הכי מקסים. אישיות מדהימה, יצירתי, אמן, כל הטוב שבעולם. באמת הכי משלנו. יצא שדיברנו על הילדים שלו, ואז הוא אמר לי, תשמע, לא הייתי מאחל לילדים שלי להיות הומואים. הסתכלתי עליו: מה? למה? אז הוא אמר לי: אתה יודע, זה קצת יותר קשה, ואף הורה לא רוצה שיהיה לילדים שלו יותר קשה. הסתכלתי עליו בתדהמה, פשוט אמרתי לו, רגע, אתה באמת מאמין שזה יותר קשה? אז הוא אומר לי: כן, זה יותר קשה".
דורי מנור: "אתה לא חושב שזה יותר קשה להיות הומו?"
גל אוחובסקי: "יותר קל להיות הומו".
אביעד קיסוס: "אוי ואבוי לי אם הייתי סטרייט עכשיו, איזה סיוט".
 
הכתבה המלאה - ביום שישי ב"7 ימים"
 


© כל הזכויות שמורות ל"ידיעות אחרונות". אין להעתיק או לשכפל תמונות ו/או כתבות מהעמוד.