בן שנתיים, חולה סרטן, חסר בית

להוריו של הפעוט יואב ברגר אין עבודה או בית שיוכלו לקחת אליו אותו בהפוגות מהטיפולים המפרכים

 
יואב ברגר עם אמו ואחיו | צילום: אביגיל עוזי
 
 
כבר שלושה חודשים שיואב ברגר בן השנתיים לא יוצא כמעט מבית־החולים "שניידר" - פשוט כי אין לו לאן.

יעקב ולילך ברגר, הוריו של יואב, עלו לישראל מהונגריה. הם הקימו בית בחיפה, ילדו פה את בנם הבכור עילי, אבל אחרי שנים אחדות הגעגועים הכריעו אותם והם חזרו למולדת. בזמן שהותם שם נולד יואב, אולם האושר על לידתו היה קצר מאוד: בגיל שנה התברר כי הוא סובל מסרטן בבטנו.

יואב עבר טיפולים כימותרפיים קשים והשתלת מח עצם, אך התמודד איתם בגבורה. "לקראת הקיץ האחרון הגענו למצב שלא ראו יותר את הגידול", מספר האב. "שמחנו מאוד, אבל כל הזמן גם חששנו, כי ידענו שמדובר בסרטן אלים מאוד ויש סיכוי שהוא יחזור".

ואכן, כך היה. שלושה חודשים נהנתה המשפחה הצעירה משקט יחסי, ואז המחלה תקפה שוב. "הרופאים בהונגריה אמרו לנו שהפעם זה הסוף", מספר יעקב. נואשים, חיפשו ההורים פתרון באמצעות האינטרנט. הם הגיעו למומחית בפילדלפיה, שהיפנתה אותם לבית־החולים שניידר בפתח־תקווה, שם הבטיחו הרופאים לעשות הכל כדי להציל את יואב.


לפני שלושה חודשים שבו יעקב ולילך לישראל. הביטוח הרפואי ששילמו לאורך השנים מכסה את עלות הטיפולים בבנם, אך הם מחוסרי דירה ועבודה. האם, לילך, עברה להתגורר עם בנה בבית החולים. האב והאח הבכור נודדים בינתיים בין חברים. עכשיו מבקש יעקב שיעזרו לו במציאת עבודה ומקום לגור בו עם בנו החולה, בימים שבהם הוא משוחרר מבית־החולים ומקבל הפוגה מהטיפולים הכימותרפיים. "אני מוכן ויכול לעשות כמעט הכל", הוא אומר, "ממחשבים עד עבודה פיזית".

מי שמעוניין לסייע למשפחה יכול להיכנס לעמוד הפייסבוק "להציל את יואב" בכתובת  www.facebook.com/SaveYoav או לתרום לבני המשפחה באמצעות עמותת "חברים לרפואה", בטלפון 03-5777666, ובאתר www.haverim.org.il

 


© כל הזכויות שמורות ל"ידיעות אחרונות". אין להעתיק או לשכפל תמונות ו/או כתבות מהעמוד.