מתופפת הלייקים

בר רפאלי, הרבה לפנייך: הישראלית הכי פופולארית בפייסבוק היא מוזיקאית בת 29 מרמת־גן


מיטל כהן

מיהי האישה הישראלית שיש לה הכי הרבה אוהדים בפייסבוק? לא, זו לא דוגמנית העל בר רפאלי. גם לא הטניסאית שחר פאר. למלכת הלייקים של ישראל קוראים מיטל כהן (29), מתופפת מרמת־גן שהפכה בזכות הרשת לאחת המוזיקאיות הישראליות המפורסמות בעולם.

לא שמעתם מעולם על מיטל כהן? אתם לא לבד. בישראל היא אמנם לא מוכרת במיוחד, אבל בארה"ב המצב שונה לגמרי. כהן, בת להורים ילידי עיראק שגדלה בשכונת רמת־חן, היא מתופפת מקצועית שגרה היום בלוס־אנג'לס. היא הישראלית עם מספר האוהדים הגדול ביותר בפייסבוק, אחרי ראש הממשלה בנימין נתניהו שיכול להתגאות ביותר מ־450 אלף אוהדים.

למיטל כהן יש, נכון לאמש, כ־369 אלף לייקים — הרבה יותר מאשר לאישים ישראלים מפורסמים הרבה יותר כמו הנשיא שמעון פרס, שר האוצר יאיר לפיד, הזמר אייל גולן או הדוגמנית בר רפאלי.

סיפור האהבה של מיטל, בת הזקונים למשפחה בת 7 אחים, עם התופים התחיל בבית־ספר. יום אחד נכנסה הילדה לחדר המוזיקה, החלה לתופף עם עטים במקום מקלות, ובו ברגע הבינה שהיא רוצה להיות מתופפת כשתגדל. תחילה לימדה את עצמה, אך אחרי השירות הצבאי בשלישות, נסעה ללוס אנג'לס כדי ללמוד באקדמיה למוזיקה. תאונת דרכים קשה שעברה שם עיכבה את הגשמת החלום: מיטל שברה שלוש חוליות בגבה לאחר שהמכונית שבה נסעה הידרדרה מצוק — ונאלצה לחזור לישראל לשיקום.

לאחר שהחלימה חזרה מיטל לארה"ב וסיימה את הלימודים, אך התקשתה להצליח כמתופפת. לפני שש שנים החליטה לקדם את הקריירה בעזרת הגולשים. מיטל פתחה ערוץ באתר יוטיוב והחלה להעלות מדי שבוע סרטונים שבהם היא מתופפת לצלילי שיריהן של להקות מטאל כמו מטאליקה, Rush ו־Dream Theatre.

השמועה על המתופפת היפהפיה שמבינה ברוק כבד עשתה לה כנפיים, ובהדרגה צברה מיטל כהן המוני מעריצים באתר הווידאו. בערוץ היוטיוב שלה יש לא פחות מ־331 אלף מנויים, והסרטונים שהעלתה עד היום זכו ליותר מ־65 מיליון צפיות במצטבר. "השירים האלה נתפסים כשירים מאוד קשים לתיפוף שרק גברים חזקים וגדולים יכולים לנגן אותם", מסבירה מיטל בשיחה מלוס־אנג'לס. "אני חושבת שהצלחתי בגלל הניגוד: הצופים מופתעים לראות בחורה מתופפת לצלילי השירים הללו. אני לא לוקחת את עצמי כל כך ברצינות ומחייכת למצלמה. רואים שאני נהנית. אני מקבלת הרבה מאוד פירגון למרות שכשאנשים רואים אותי לראשונה הם לא מאמינים שאני יכולה לתופף ושאני אוהבת את המוזיקה הזאת". מיטל זוכה למחמאות לא רק מהגולשים אלא גם ממתופפים מקצועיים שצפו בסרטונים שלה. "היא כישרון מדהים", החמיא לה מייק פורטנוי, ממתופפי הרוק הטובים בעולם.

מכיוון שאין לה זכויות יוצרים על השירים, מיטל לא מרוויחה כסף מהסרטונים אלא ממוצרים ממותגים עם תמונתה — כמו חולצות ומקלות תיפוף — שהיא מוכרת באתר הרשמי שלה. כעת היא מנסה לפרוץ עם אלבום ראשון משלה ובו שירים מקוריים. לשם כך היא מנסה לגייס 60 אלף דולר מציבור הגולשים באמצעות סרטון שהעלתה שלשום לאתר המימון קיקסטארטר.

בתוך פחות מיומיים הצליחה מיטל לאסוף כ-22 אלף דולר — מעל לשליש מהסכום. "אני עוד מעט בת 30 וזה הצ'אנס שלי. אנשים מחכים לראות שזה לא גימיק ושאני מסוגלת גם להקליט מוזיקה מקורית", מסבירה מיטל.

האם העובדה שאת ישראלית עוזרת לקריירה או מפריעה לה?


"אני אוהבת מאוד את ישראל וגאה בישראליות שלי. אני מרגישה שאנשים אוהבים את זה. יש לי אלפי מעריצים באיראן ובעולם הערבי. לפעמים הם מעירים שהם אוהבים מאוד את המוזיקה שאני מנגנת, אבל מקווים שאני לא ציונית. אני לא עונה להם וממעטת לדבר על פוליטיקה. אני מרגישה שזה רק יוצר עוינות".

איך ההרגשה להיות הישראלית הכי פופולארית בפייסבוק?

"זה מדהים מבחינתי. כמויות האנשים שעוקבים ואוהבים את מה שאני עושה הן לא נתפסות. זה מאוד מחמיא לי, אבל בעתיד אחזור לגור בישראל כי אני מתגעגעת למשפחה שלי".


© כל הזכויות שמורות ל"ידיעות אחרונות". אין להעתיק או לשכפל תמונות ו/או כתבות מהעמוד.