טסים לחינוך

אחרי קריירה צבאית ארוכה בתוך אף־16, החליטו החברים אל"מ אמיר הרפז, רס"ן אסף ברימר וסא"ל איתי קרין לעזוב את הקוקפיט — ולהפוך למורים

מימין לשמאל: ברימר, קרין והרפז | צילום: ישראל פרץ
 
"במשך חצי מהחיים הלכתי בדרכו של אבא שלי והייתי טייס כמוהו", סיפר אתמול אלוף־משנה במיל' אמיר הרפז, במקור מקיבוץ הזורע. "כעת אני הולך בדרכה של אמא שלי, הולך להיות  מורה".

הרפז (48) לא לבד: גם רב־סרן אסף ברימר (50) וסגן־אלוף איתי קרין (49) החליטו כמוהו לאחר שחרורם מצה"ל להחליף את הקוקפיט של מטוסי חיל האוויר בחדר הכיתה. "גם בצבא הייתי מוקף בילדים בני 18", מספר הרפז, שפיקד על שתי טייסות אף־16 וסקייהוק, וכעת מונה לנהל את בית־הספר העל־אזורי במשגב. "למערכת החינוך יש הרבה מה להציע".

ברימר וקרין, חבריו של הרפז, בחרו באותו כיוון. "רציתי לגשר על הנתק בין החברה היהודית והערבית", הסביר ברימר, יליד קיבוץ איילת־השחר, ששירת כטייס אף־16 והקים מיזם ללימוד מדעים, טכנולוגיה, חלל ויזמות בסכנין. "שלושתנו מאותו קורס טיס, גרים באלון־הגליל וחברים כבר כמעט 30 שנה — ועכשיו שלושתנו הולכים לחינוך".

קרין, הצלע השלישית בחבורה ויליד קיבוץ חמדיה, השתחרר מצה"ל לאחר שפיקד על טייסת פאנטומים, ובימים אלה הוא שוקד על הקמתו בקריית־ביאליק של בית־הספר הראשון של רשת ידע. "קיבלתי במהלך השנים המון מהצבא ומהמדינה", הוא הסביר, "והייתי שמח להחזיר חלק קטן ממה שקיבלתי".


אייל בצר, ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, בירך על התופעה: "זו גאווה גדולה, אני מקווה שעוד מצטיינים יבחרו בחינוך כקריירה ראשונה או שנייה".


© כל הזכויות שמורות ל"ידיעות אחרונות". אין להעתיק או לשכפל תמונות ו/או כתבות מהעמוד.