מהסנאט בהצדעה

יהושע גרדנר (27) ויתר על קריירה פוליטית מבטיחה בוושינגטון כדי לעלות לישראל ולהתגייס לסיירת הנח"ל

החייל יהושע גרדנר | צילום: אלעד גרשגורן
 
מגבעת הקפיטול לסיירת הנח"ל: יהושע גרדנר (27) נטש קריירה מבטיחה בסנאט האמריקאי לטובת פזצטות, ניווטים ומסעות אלונקה בצה"ל.

גרדנר נולד וגדל למשפחה יהודית במונטנה. כאשר הגיע לגיל מצוות, שלחו אותו הוריו ללמוד יהדות ועברית פעם בשבוע. בתום לימודיו התיכוניים נסע ללוס־אנג'לס על מנת ללמוד מדעי המדינה באוניברסיטה.

כאשר קיבל את התואר האקדמי והחל לחפש עבודה, פנה גרדנר לפוליטיקאי הוותיק מקס בוקוס, המייצג את מדינת מונטנה בסנאט האמריקאי מאז 1978.

הסנטור הדמוקרטי התרשם מהצעיר היהודי וצירף אותו לצוות עוזריו. "עבדתי אצל הסנטור בוקוס במשך יותר משלוש שנים. הוא נחשב לאחד הפוליטיקאים הבכירים בוושינגטון והעבודה לצידו הייתה מרתקת. פגשתי במהלכה אנשים מבריקים", סיפר גרדנר.

בוקוס, המכהן כראש ועדת הכספים של הסנאט, נמנה עם מעצבי תוכנית ה"אובמה קייר", רפורמת הבריאות של נשיא ארה"ב. גרדנר היה לצידו גם במהלך הדיונים הסוערים בסנאט על התוכנית.

אבל לפני שנתיים, בשיא עבודתו בבית העליון של הקונגרס האמריקאי, החליט העוזר הפרלמנטרי לעזוב את הכל ולצאת לדרך חדשה, ושונה לגמרי, במרחק אלפי קילומטרים מוושינגטון. "ידעתי שאני רוצה לעלות יום אחד לישראל ולהתגייס לצה"ל", נזכר גרדנר. "אבל לפני שנתיים הבנתי שאני כבר בן 25, ואם אני רוצה להגשים את חלומי ולשרת כלוחם — כדאי שאזדרז. ובכל זאת, ההחלטה לעזוב הכל לא הייתה קלה, כי אהבתי את העבודה בוושינגטון ורציתי להמשיך ולהתקדם".

ב־2012 קיבל לבסוף את החלטת חייו: גרדנר נפרד מגבעת הקפיטול ומבני משפחתו ועלה לבדו לישראל. הוא נשלח ללמוד עברית באולפן בקיבוץ יגור ולפני עשרה חודשים עלה על מדים. "אני נמצא כעת במסלול של פלס"ר נח"ל. השירות הצבאי ממש קשה", העיד. גרדנר בן ה־27 מתאמן לצד חיילים בני 18. "אני החייל הכי מבוגר ביחידה, בגיל של המ"פ. אבל למרות הגיל אני לא מקבל שום הנחות", סיפר.


בחופשות מהצבא חוזר העוזר הפרלמנטרי בדימוס אל ביתו שבקיבוץ גבעת־חיים איחוד. "ההורים שלי נשארו בארה"ב, הם תומכים בי אבל המרחק בינינו קשה להם", אמר.

צביקה לוי, האחראי על החיילים הבודדים בתנועות הקיבוציות, מלווה את גרדנר ומחמיא לו: "הוא עזב קריירה מבטיחה בוושינגטון כדי לתרום למדינת ישראל. יהושע משמש דוגמה לציונות אמיתית".


© כל הזכויות שמורות ל"ידיעות אחרונות". אין להעתיק או לשכפל תמונות ו/או כתבות מהעמוד.