כל התשובות נכונות

החזרה בתשובה לא העבירה את נועה ירון–דיין לעולם שכולו אור. היא גם לא הפכה אותה לאדם נורמטיבי. אבל בזכותה למדה ללכת על הקצה בצניעות ועם פמיניזם של ימי המשיח. לכן בסדרה החדשה על פי רב–המכר שלה, 'מקימי', לא יהיו סצנות מין ואפילו לא נשיקות. חוץ מאחת שהתגנבה לה
נועה ירון-דיין | צילום: גבריאל בהרליה
 
לנועה ירון־דיין תלוי שלט קטן על הלב: יצאתי לגלות, תכף אשוב. לפני 18 שנה היא חזרה בתשובה במהלך מתוקשר, ומאז לא הרגישה בבית. והיא עדיין זוכרת את הרגע ההוא, שבו הבינה לראשונה שגם בעולם החרדי היא לא תמצא את מקומה. "רציתי לרשום את הילדה שלי למוסד חסידי מאוד נחשב", היא מספרת. "הייתי מוכנה לעשות הכל. הגעתי לשם והתבזיתי. המנהלת אמרה לי, למה את באה לפה? למה את רוצה לשים את הילדים שלך אצלנו? אתם לא כמונו. אתם אחרים. הלכתי לאוטו וישבתי ובכיתי. אמרתי לעצמי פאק איט! בשביל מה עשיתי הכל? למה? כיוונתי לתוך הצ'ולנט. לא הבנתי שרק מי שנולד בתוך הצ'ולנט יכול לכוון לשם".
זו בדידות מאוד גדולה. עזבת עולם אחד ולא התקבלת לגמרי לעולם אחר.
"נכון. זה סוג של גלות בעולם הזה. היינו אאוטסיידרים כשהיינו חילונים ואנחנו אאוטסיידרים כחרדים. והרבה שנים הלקיתי את עצמי על זה שאני חייבת להפוך להיות אישה מכובדת, כמו הנשים החרדיות שהסתכלתי עליהן בהערצה, ששתולות טוב־טוב דורות אחורה. בעיקר נכשלתי בתוך התשובה שלי. לא הצלחתי להיות כמו הנשים האלה. אני תמיד אהיה אחרת. את אומרת לעצמך, ניסית לשנות את עצמך והרי נכשלת. אז תלמדי לאהוב את עצמך. תפסיקי עם השנאה העצמית".
 
הראיון המלא - ביום שישי ב"7 לילות"
 


© כל הזכויות שמורות ל"ידיעות אחרונות". אין להעתיק או לשכפל תמונות ו/או כתבות מהעמוד.