דג מחיר

להיט חדש במאחזים ובגבעות בשטחים: משלוחי סושי. זה החל כשמעיין שער מאש קודש, המאחז ששמו נקשר בשבוע שעבר לאירועים בכפר קוסרא, החליטה ללמד את חברותיה להכין את האצה המגולגלת — ונדהמה מהביקוש. השלב הבא: הקמת הסושייה הראשונה מעבר לקו הירוק

מעיין שער מגלגלת סושי במאחז אש קודש | צילום: עמית שאבי
 
 
קבלו את הלהיט החדש בגבעות ובמאחזים: משלוחי סושי ארוזים, שיוצאים מהמאחז אש קודש ומגיעים עד לגבעות הנידחות ביותר שמעבר לקו הירוק. המאכל הכל כך תל־אביבי, שהפך בעיני רבים לסמל הנהנתנות המנותקת של "אוכלי הסושי" — כובש עכשיו גם את השטחים.

בלב המאחז אש קודש, ששמו נקשר רק לאחרונה בעימותים עם פלסטינים מהכפר קוסרא השכן, עמדה בשבוע שעבר מתנחלת מקומית ותיכננה מבצע מורכב במיוחד. לא מדובר בהקמת מאחז חדש או בפעולת "תג מחיר", חלילה — מעיין שער הייתה עסוקה בגלגול רולים של סושי בשלל צבעים, כדי לשלוח אותם לשלל לקוחות רעבים מהמאחזים בסביבה.

"זה התחיל בחנוכה האחרון", מספר פורת שער, בעלה של מעיין והסו־שף. "היה פה ערב יישובי, וכל אחד הביא מאכל מהבית". מעיין, חוזרת בתשובה, החליטה ללמד את חברותיה את טעמה של האצה היפנית המגולגלת. תחילה היו מי שהרימו גבה, אך עד מהרה התנחלו הרולים היטב בלבבות. עד כדי כך התנחלו, שכשענבל זאב השכנה פתחה לאחרונה צימר על מורדות אש קודש, היא הכניסה את הסושי לתפריט. וכששכנים מהיישובים הסמוכים קידה, אחיה, עדי־עד ושבות־רחל התקשרו להזמין, הבינו באש קודש שמדובר בלהיט.

הצימר ומפעל הסושי הביתי הם חלק מניסיונותיהן של נשות אש קודש למתג את היישוב מחדש. "בקתה בכרם", צימר בוטיק, משקיף אל כרמי היישוב ואל הרי השומרון. "בנינו אותו כדי שיבואו מכל הארץ ויראו את היופי של יהודה ושומרון", מסבירה ענבל.


בינתיים, על השביל המוביל לצימר, מגלגלת מעיין סושי במרץ. חותכת רצועות בטטה, משטחת אורז דביק על אצה ומסדרת במגש. "זה רץ", מתגאה הבעל פורת. "אנשים מתקשרים להזמין מגשים לאירועים מכל האזור. חשבנו על זה שעד שהתחלנו כנראה לא היה סושי מאחורי הקו הירוק. מתברר שסושי זה לא רק לתל־אביבים". בראש התפריט שלהם מתנוססת בגאון הכותרת "סושי אש קודש", ובתוכו אפשר למצוא שלל מאכלים כמו ניגירי, מאקי סושי, פוטומאקי, טמאגו רול — ועוד מילים שלא נשמעו מעולם בגב ההר. בשלב הבא הם חולמים על הקמת סושייה באש קודש, כך שהלקוחות יגיעו מהמאחזים מסביב, בדרך להנחלת תרבות הסושי בכל ארץ ישראל השלמה.

אגב, מהסושי שהכינה מעיין לא הספקנו לטעום. בדיוק כשעמית הצלם תיעד את מעיין מגלגלת, חלפו מאחוריה כ־20 נערים רעולי פנים בדרכם לפעולת "תג מחיר" בכפר קוסרא. כשהסושי היה מוכן, כבר היינו בתוך הכפר, מתעדים את הסוף המר של ה"טיול". לירושלים כבר חזרנו רעבים — כי מה לעשות, באש קודש לא עושים משלוחים אל מעבר לקו הירוק.


© כל הזכויות שמורות ל"ידיעות אחרונות". אין להעתיק או לשכפל תמונות ו/או כתבות מהעמוד.