מיליארד שקל, בייבי

כולם יודעים שהמצב של רשות השידור קשה, אבל עכשיו מתגלה עד כמה. מעדויות ומסמכים שהגיעו לידי "7 לילות" מתוך ישיבות ועדת לנדס, שבוחנת את נושא השידור הציבורי, עולה תמונה מבהילה של ממדי הריקבון. הפתרון של הוועדה: לסגור
עיבוד מחשב: דפנה טוכנר
 
 
אז כמה עובדים יש ברשות השידור? לכאורה, שאלה פשוטה ובסיסית שעליה אמורים לענות בכירי הרשות בצורה מהירה ובדיוק מרבי. אבל מתברר שאפילו ראשי הגוף החולה הזה אינם יודעים כמה עובדים מועסקים אצלם וזוכים למשכורות שאנחנו, הציבור, משלמים באמצעות אגרת הטלוויזיה שלנו.
הפרט המדהים הזה, כמו עובדות מצמררות אחרות על רשות השידור, התגלה במהלך ישיבות ועדת לנדס לבחינת השידור הציבורי שפועלת בחודשים האחרונים ואמורה להגיש בקרוב את המלצותיה לשר התקשורת, גלעד ארדן. ההמלצה המרכזית היא דרמטית: להקים מינהלת ציבורית שתקבל לידיה את סמכויותיה של רשות השידור בהדרגה עד לסגירתה של זו. למערכת '7 לילות' הגיעו פרטים, נתונים ועדויות מתוך ישיבות הוועדה בראשות המפיק ואיש התקשורת רם לנדס ('מחוברים') שיצאה לדרך בספטמבר 2013. מטרתה: בחינת המתווה של השידור הציבורי בישראל והגשת מסקנות בנושא לשר. ‬או במילים פשוטות: איך צריך להיראות השידור הציבורי בישראל. בדרך לתשובה הזו נחשפים היקף ועומק הריקבון שפשה ברשות השידור, גוף שמגלגל כמיליארד שקל בשנה.
המידע שהגיע מצייר תמונה כה עגומה עד שניתוחים ופרשנויות והסברים מלומדים יכולים לחכות.
צריך רק לתת לעובדות לדבר, או בעצם, לתת לבכירי הרשות לדבר. התחושה המוכרת לחלקכם היטב, שלפיה אין תמורה בעד האגרה, מקבלת סימוכין מעוררי פלצות כשמבינים איך מבזבזים ברוממה הרים של כסף, בגלל ניהול כושל, אינטרסים מפוקפקים, אוזלת יד ורשלנות גרידא.
הכתבה המלאה - ביום שישי ב"7 לילות"


© כל הזכויות שמורות ל"ידיעות אחרונות". אין להעתיק או לשכפל תמונות ו/או כתבות מהעמוד.