להתנדבות אין גיל

חוה אלדר כבר בת 94, אבל ממשיכה להתנדב בעמותת "יד שרה". הדס שרייבר ועדנה גרוס, בנות 14, הצטרפו לפני שנה לשורות המתנדבים

חוה אלדר עם עם הדס (מימין) ועדנה | צילום: עטא עוויסאת
 
חוה אלדר (94) החלה להתנדב לפני שנים רבות ב"יד שרה" בבית־שמש. הדס שרייבר ועדנה גרוס, שתיהן בנות 14, עוד לא נולדו כשהיא החלה. היום, על אף הפרשי הגילים, שלושתן מצאו מכנה משותף: נתינה.

"כל אחד צריך לתרום לקהילה, ללא קשר לגיל", מסבירה שרייבר. "עדנה ואני מתנדבות כבר שנה. אנחנו מגיעות בכל יום שני אחר הצהריים אחרי הלימודים ומצטרפות לשתי מתנדבות ותיקות. התפקיד שלנו הוא להביא את הציוד המתאים לשואל ולוודא שהוא תקין. אנחנו גם מקבלות את הציוד ששואלים מחזירים ומחטאים אותו".

גם אלדר, למרות גילה המתקדם, ממשיכה להתנדב. "אם מישהו מהמשמרת שלי לא יכול לאסוף אותי, אני לוקחת מונית", היא מספרת. "יש לי מספר תעודת זהות של ארבע ספרות, ויש לא מעט אנשים שמתפלאים שאני עוד מסתובבת בגיל הזה".

אלדר נולדה בגרמניה ועלתה לארץ לבד ב־1936. "אני חושבת שניצני ההתנדבות נבטו בי כשהייתי בקיבוץ בקריית־ענבים ועבדתי שנתיים ברפת", מספרת אלדר, שבמשך שנים רבות מספר הטלפון שלה הופיע על דלת הכניסה של "יד שרה" למקרה חירום ובמקרה שהסניף סגור. "אם מישהו היה צריך חמצן או ציוד רפואי אחר, היו מתקשרים אליי".

ביום שלישי הקרוב יתקיים ברחבי הארץ "יום מעשים טובים", שאותו יזמה לפני כשמונה שנים אשת העסקים והפילנתרופית שרי אריסון. "השנה צפויים להשתתף יותר מחצי מיליון ישראלים", אמרה אריסון, "ועוד עשרות אלפים ברחבי העולם במסגרת אלפי פרויקטים שונים".
 

 


© כל הזכויות שמורות ל"ידיעות אחרונות". אין להעתיק או לשכפל תמונות ו/או כתבות מהעמוד.