כבוד עולמי לישראלית שמתמודדת עם הגמגום

חן סויסה (19) מכפר־תבור, שתיעדה את התמודדותה עם הגמגום - וזכתה בפרס הראשון בפסטיבל הסרטים בירושלים - תייצג את ישראל בוועידת המגמגמים באירופה


חן סויסה | צילום: שחר מעוז

אירופה מצדיעה לחן סויסה (19), צעירה הסובלת מגמגום שריגשה עשרות אלפי צופים בסרטה "המילים שלי" וזכתה בפרס ראשון בפסטיבל הסרטים בירושלים. ביולי הקרוב היא תייצג את מדינת ישראל בוועידת המגמגמים האירופית שתתקיים בהולנד בהשתתפות 32 מדינות.

סויסה היא תושבת כפר־תבור ובוגרת כפר הנוער כדורי שבגליל התחתון. מגיל שנתיים וחצי היא סובלת מגמגום, וכבר מילדות התחילה לטפל בבעיה ולהתמודד איתה. כשהגיעה לבית־הספר התיכון החליטה להכין סרט על הנושא במסגרת מגמת התקשורת שבה למדה. הסרט תיעד את התמודדותה של חן עם הגמגום ואת מערכת יחסיה עם משפחתה ועם חבריה. מתוך 50 שעות צילום יצרה חן סרט קצר בן 10 דקות, שזכה במקום הראשון מתוך 170 סרטים שהוגשו לתחרות בקטגוריית יצירה צעירה.

חן, כיום סטודנטית לקולנוע, מספרת: "מספר גדול של מגמגמים ישראלים הגישו מועמדות להשתתף בכנס החשוב באירופה, אני נבחרתי לצד שני מועמדים נוספים, ואני הצעירה ביותר. דיברתי באנגלית והתרשמו מאוד ממני. אני מקווה לייצג את 80 אלף המגמגמים בישראל בכבוד. אני גאה בסרט שעשיתי ובימים אלה אני מתרגמת אותו לאנגלית במטרה להציג אותו בפני אלפי משתתפי הכנס".


ירון לוטן, מארגון אמב"י (ארגון המגמגמים הישראלי): "חן עשתה תהליך גדול ועברה התקדמות מדהימה בהתמודדות ובקבלה של הגמגום".

הלל הילמן, מנהל כפר הנוער כדורי: "זו גאווה לכדורי, שמיישם את מדיניות משרד החינוך בנושא האחר הוא אני. הענקו לחן את הכלים, ולשמחת כולנו היא זכתה בתחרות ובקרוב תייצג את מדינת ישראל. היא צעירה מדהימה ומוכשרת".


© כל הזכויות שמורות ל"ידיעות אחרונות". אין להעתיק או לשכפל תמונות ו/או כתבות מהעמוד.