"תיהנו מהביקור בדכאו ומסרי ד"ש לכולם"

היינריך הימלר כתב מכתבי אהבה מתקתקים לאשתו, שלח שוקולד לבתו הקטנה ולא שכח לחתום ב"נשיקות". אותו הימלר היה גם המפקד האכזר של האס־אס, והמוח שבו נולדו אושוויץ וטרבלינקה. אוסף המסמכים שלו הגיע לידי הבמאית הישראלית ונסה לַאפּא, מאפשר הצצה נדירה לתוככי נפש מפלצתית
היינריך הימלר | צילום באדיבות "ריל וורקס"
 
 
"המלחמה שמובילים יהודים נגד האנושות היא חלק ממהלך החיים הטבעי בעולמנו, טבעית ממש כמלחמתו של זיהום להשחית את הגוף הבריא".
את המילים האלה אמר ב־1935 היינריך הימלר, שהיה כבר אז מנהיג האס־אס, ראש הגסטפו ויד ימינו של אדולף היטלר. שבע שנים מאוחר יותר פתח הציטוט הזה פרסום רשמי שהוציא הימלר לאור ובו, תחת הכותרת "דר אונטרמענטש" – "התת־אדם", מוצגת לתועלת אנשי האס־אס והציבור הגרמני האבחנה הברורה בין בני האנוש לבין התת־אדם, כולל צילומים.
"התת־אדם הוא אויבו הגרוע ביותר של הגזע השליט בעולם, האנושות", נכתב בפמפלט הנאצי שעל הוצאתו חתום הרייכספיהרר אס־אס עצמו. "זה יצור ביולוגי שיש לו ידיים, רגליים, עיניים ופה, ואפילו מה שנראה כמוח, אך הוא אנושי רק באופן חלקי. רוחנית ונפשית, הוא נחות מכל חיה. הוא שורץ בביצות, שם מצא את מנהיגו – היהודי הנצחי".
בינואר 1942, שנת פרסומו של המסמך, כבר התכנסו בכירי המפלגה הנאצית בוועידת ואנזה והחליטו להוציא לפועל את הפתרון הסופי ל"בעיית היהודים". וכך, אף שדברי השטנה של הימלר, אז כבר מפקד עליון במשטר הנאצי, עדיין מחרידים, ספק אם הם מפתיעים מישהו. אחרי הכל, האיש היה אחראי באופן אישי להשמדת מיליוני בני אדם.
 
 
בשבועות הקרובים יפרסם "ידיעות אחרונות" קטעים נרחבים מ"מסמכי הימלר". ביום שישי ב"7 ימים" יפורסם החלק הראשון בסדרה   
 


© כל הזכויות שמורות ל"ידיעות אחרונות". אין להעתיק או לשכפל תמונות ו/או כתבות מהעמוד.