הגברת הראשונה

את שנת ה–50 להיכרותם יחגגו נחמה וראובן (רובי) ריבלין במשכן הנשיא. עבורו, היה זה חלום חיים. עבור האישה שאיתו, זהו שינוי שקשה להתרגל אליו. איתי סגל ליווה את הגברת הראשונה של ישראל ושמע על רגעי השבירה במרוץ הסוער לנשיאות. ראיון בלעדי
 
נחמה ריבלין | צילום: גבריאל בהרליה
 
 
לא שיחת טלפון רשמית, לא הכרזה ממלכתית ואפילו לא דיווח בזמן אמת מבן משפחה קרוב. מכל האנשים בעולם, היה זה דווקא הנגר של נחמה ריבלין שבישר לה על הפיכתה לגברת הראשונה בישראל. ככה, במקרה, בהודעת סמס. זו אולי אנקדוטה זניחה – בטח על רקע מערכת הבחירות הסוערת לנשיאות – אבל יש בה לא מעט כדי להבין משהו על דמותה של רעיית הנשיא הנבחר. אישה שהיא הכל, חוץ ממה שמצפים ממנה.
אפילו בחירתה היכן להעביר את השעות מורטות העצבים של יום הבחירות לנשיאות מפתיעה: ביער. באותם ימים מתוחים הנוף של יער עמינדב היה עדיף בעיניה על זה שנשקף מכנסת ישראל.
"זה היה יום קשה ולא הייתי בטוחה איך הוא ייגמר, אז נסעתי לטייל", היא נזכרת. "הדיבורים באותו בוקר על בלוק חוסם ועל זה שהרבה אנשים בליכוד לא יצביעו עבור רובי דיכאו אותי. כשישבנו במצפה, תומר, בן הזוג של בתי הבכורה, התעדכן כל הזמן בסלולרי מה קורה. אמרתי: 'אני לא רוצה לדעת', והחלטתי לשים את הטלפון על שקט ולא להסתכל עליו בכלל. זה לא עזר. ברגע שהבנתי שיש סיבוב שני, מול מאיר שטרית, הרגשתי שאין שום סיכוי, שזה אבוד".
דיברת עם בעלך?
"אחרי הסיבוב הראשון, רובי צילצל אליי. הוא אמר לי, מאמי'לה, המצב אבוד. אני שוקל לפרוש. הוא אמר, אני לא יודע מה לעשות. אמרתי לו, תמשיך להתמודד. מה שיהיה יהיה. אני תמיד אקבל אותך".
הראיון הבלעדי והמלא - ביום שישי ב"ידיעות אחרונות"


© כל הזכויות שמורות ל"ידיעות אחרונות". אין להעתיק או לשכפל תמונות ו/או כתבות מהעמוד.