שלושה בשירה אחת

"שלישיית שריד", שכיכבה בשנות ה־60 עם "טוב ללכת בדרכים" ו"ביתי מול גולן", מתאחדת היום להופעה אחרונה בחדר האוכל בקיבוץ שלהם

 

 

מימין: מנחם ראובני, שלמה ורבנר ונתן מילוא | צילום: אלעד גרשגורן

בשנות ה־60 הם כבשו את הבמות עם להיטים כמו "טוב ללכת בדרכים", "ביתי מול גולן", "פרח הלילך" ושירים נוספים. הערב תעשה "שלישיית שריד" קאמבק היסטורי, וככל הנראה אחרון, בחדר האוכל של קיבוץ שריד שבעמק יזרעאל.

הלהקה המצליחה כוללת את שלמה ורבנר, כיום בן 80, נתן מילוא, גם הוא בן 80, ומנחם ראובני, הינוקא בן ה־77. ורבנר עלה לישראל מווינה בגיל 3 ונקלט בשריד בגיל 17. מילוא, יליד אקוודור, עלה לשריד במסגרת עליית הנוער בגיל 14. ראובני נולד בתל־אביב, נקלט בשריד בגיל 7 והיה ילד חוץ. שלושתם שרו במקהלת בית־הספר האזורי, שעליה ניצחה צפירה, המורה המיתולוגית למוזיקה ואשתו של המשורר נתן יונתן.

בשנות ה־50 הם התגייסו לצבא, ועם שובם לשריד שובצו בעבודות המשק: ורבנר נשלח לרסס במטעים, מילוא הפך לטרקטוריסט, וראובני שובץ בלול. במקביל המשיכו לשיר בלהקה הקיבוצית.

"השלישייה שלנו הוקמה ב־1960, כשרכז התרבות פנה אלינו וביקש שנופיע בחג הביכורים. אני חזרתי בדיוק משנת שירות שלישית בקיבוץ גבולות", משחזר בהתלהבות ראובני. "התחלנו להופיע, ואת התקליט הראשון הוצאנו ב־1963. עד מהרה הפכנו למאוד מבוקשים. באותם הימים לא הייתה טלוויזיה, והשמיעו אותנו ברדיו בלי סוף. אני גם הייתי ממונה על מכירת התקליטים. במהלך מערכת הבחירות היינו מגויסים לכנסי הבחירות של מפ"ם. אנשים הגיעו, שמעו אותנו ואז את הפוליטיקאים".

השלושה המשיכו להופיע עד 1965 ואפילו יצאו למסע הופעות באירופה. ביולי של אותה השנה הם נפרדו. ב־2005 עשו את הקאמבק הראשון בפסטיבל חלב ודבש שהתקיים בקיבוץ יפעת שבעמק. היום הם יחזרו לקאמבק נוסף.


"אני מאמין שזו ההופעה האחרונה שלנו. שלמה כבר חי בדיור מוגן ברחובות, וזה רחוק מאיתנו. מילוא גר עדיין בשריד, ואני במענית. קשה כבר לעשות את הדרך", מסביר ראובני.

ומה צפוי היום? "נחזור על השירים המוכרים שלנו בחדר האוכל של שריד", אומר ראובני. ההופעה תחל בשעה 21:00, וכרטיס יעלה 40 שקל.

אייל בצר, ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, מתרגש: "נתן מילוא הגיע לגבורות, ואנו שמחים על ההזדמנות שמזמנת לנו חגיגת יום ההולדת שלו: איחוד היסטורי של 'שלישיית שריד', מהכוחות התרבותיים הבולטים בעמק".


© כל הזכויות שמורות ל"ידיעות אחרונות". אין להעתיק או לשכפל תמונות ו/או כתבות מהעמוד.