סערת וקסמן ו"השוקולדים"

אחרי נאום "מנשקי הקמעות" של יאיר גרבוז וההצעה של אלונה קמחי למצביעי הימין "שיישתו רעל", מגיע תורה של השחקנית ענת וקסמן. בראיון לערוץ 2 השוותה את מצביעי הליכוד ל"גיבורי" טיסת השוקולד: "אלה שצועקים 'תן לי ביבי!'"

 
השחקנית ענת וקסמן הצליחה להכעיס אתמול לא מעט מצביעי ליכוד, לאחר שתיארה את בנימין נתניהו כ"מלך" של אנשי השוקולדים מסרטון הטיסה המפורסם — אלו שהפכו לסמל הישראלי המכוער.

במהלך ראיון שהעניקה לחדשות ערוץ 2, נשאלה ענת וקסמן על ידי המראיין דני קושמרו: "מי שבוחר ימין זאת לא בחירה רציונליסטית?". "לא חושבת" ענתה וקסמן, "אני לא אמליך לעצמי כזה מין מנהיג. וסליחה, אבל השוקולדים, זה המלך ש... האשכנזי, העאלק נאור, עם המבטא האמריקאי, עם הנאומים האלה ה... אני חושבת שזה מה שהוא עושה כל היום, יושב וכותב נאומים וסרטונים, עכשיו הוא התחיל לעשות סרטונים".

"איך זה קשור לסרטון השוקולד? לא הבנתי", הקשה קושמרו, ווקסמן פירטה: "זה האלה שצועקים "רק ביבי, רק ביבי!" וקללה. "רק ביבי, תיתן לי רק ביבי!". זה נורא פשוט באיזשהו אופן. הוא לא צריך לשכנע אותם. הוא אומר להם 'ערבים', והם יוצאים מהחורים. זה מין מנטרות כאלה, זה סיסמאות. אין עם מי לדבר בכלל, "אה, אה, אה...". שוב אנחנו הבועתיים, התל־אביבים, אני מוכנה להכיל אתכם, בואו נדבר, אבל זה גדול עלינו. זה מדבר בשפה אחרת, זה צריך דברים אחרים. זה קשי יום, אנשים... זה עמים אחרים".

התגובות של אנשי הימין לדבריה של וקסמן לא איחרו לבוא. כך למשל יו"ר מועצת יש"ע לשעבר דני דיין שהתמודד ברשימת הבית היהודי כתב בחשבון הטוויטר שלו בתגובה ש"הדבר המדהים אצל אנשים מהסוג של ענת וקסמן הוא שהם בכלל לא מודעים שהם עצמם האמ־אמא של העדר". יו״ר מרכז הליכוד, ח״כ דני דנון, אמר לאחר הראיון כי "מצער לראות שישנם אנשים בשמאל שממשיכים להתעסק בהכפשות ולא לקבל את הכרעת העם שהתקבלה בצורה דמוקרטית״.


 


© כל הזכויות שמורות ל"ידיעות אחרונות". אין להעתיק או לשכפל תמונות ו/או כתבות מהעמוד.