האמת העירומה

היית מעזה להצטלם בבגד ים? כן, ככה, כמו שאת, הכי אמיתית שיש. הנשים (המדהימות!) האלה הסכימו להיענות לאתגר. ויש גם כמה מילים על קבלה עצמית ועוצמה נשית

הנשים האמיתיות שלנו | צילום: אביגיל עוזי

 

כאחת שממש לא מחבבת טרנדים, כל־כולי בעד טרנד הנשים האמיתיות, והלוואי שזו גחמה חולפת כמו סימני מתיחה, כלומר לא חולפת לעולם. זה התחיל בפרסומת של דאב שהציגה נשים מלאות ולפתע התחילו להסתנן לרשת האינטרנט תמונות נשים לא רזות, לא חטובות ובעיקר לא מרוטשות. עכשיו זוהי רייצ'ל הוליס, אמריקאית חביבה, שמרעידה את נשות העולם. הוליס העלתה תמונה שלה עם בגד ים, בלי להתבייש בבטן הרוטטת ובסימני המתיחה, והלכה לשחק עם הילדים בחוף. כשחזרה, התפלצה לגלות שבמקום ה־100 לייקים שנהגה לקבל על תמונה באינסטוש, יש לה מעל 7,000 לייקים. התמונה התפשטה במהירות וזכתה לחצי מיליון לייקים בפייסבוק ולעשרות אלפי שיתופים ברחבי העולם. אחריה עוד ועוד נשים החלו להעלות תמונות של בטנן המשתפלת, ולהצהיר שאינן מתביישות בה יותר.

והשאלה הנשאלת היא כמובן – למה? למה כולם מתלהבים מהדבר הכי טריוויאלי, אנושי, בשר ודם, שנמצא בכל בית? הוליס, לא חשפה שום דבר שאנחנו לא רואים על שפת הים או הבריכה בקיץ, אז ממה כולם נרעשו כל כך?

הסטייליסטיות רביד מנשה ואיילת פסטרנק, בעלות בית הספר 'סטייל גורו', סבורות שזה קרה מפני שכולנו מנסות להסתיר פגמים, מתאמצות לא לחשוף חולשות, ופתאום באה מישהי שהצביעה ואמרה 'המלך הוא עירום!' או במקרה הזה, המלכה. "נשים הן הכי ביקורתיות כלפי עצמן", אומרות הסטייל גורו. "רוב הנשים מביטות בראי ורואות קודם כל את הפגמים, מה לא בסדר. כולן יודעות ברציונל ש'את יפה כמו שאת', ועדיין קשה לנו לקבל את עצמנו ואנחנו מחפשות להיות מושלמות".

מנשה ופסטרנק, מעבר להיותן סטייליסטיות, מנסות לאלף את הסוררת לאהוב את עצמה כמו שהיא, על רגליה הלבנות ונמשיה הג'ינג'יים. "אנחנו עובדות עם נשים על קבלה עצמית, כי לא משנה כמה יגידו לך שאת מהממת, אם לא תחשבי את זה על עצמך – זה לא שווה כלום, ההכרה צריכה לבוא מבפנים", הן אומרות. "אמנם הטייטל הוא 'סטייליסטית' ומצפים מאיתנו להיות הכי מעודכנות מבחינת טרנדים אבל אנחנו לא עוסקות בזה, אלא באישה עצמה. לא כל כך מעניין אותנו מה יהיה בקיץ הקרוב, אלא מה יגרום לאישה להרגיש טוב ולאהוב את עצמה, גם אם המכנסיים שלה מהעונה שעברה".

פסטרנק מנסה לאהוב את עצמה כמו שהיא מבקשת מאחרות, והיא מודיעה כי למדה לחבק את חסרונותיה. "למדתי להתמקד בפלוסים", היא אומרת, "זה שיש לי בטן והיא בולטת ורכה, זה לא אומר שאני לא אוהבת את עצמי, אני לא אלקה את עצמי כל היום. אני מתמקדת ברגליים ובפנים שלי, כי שם החוזק שלי. אני רוצה שאישה תבחר שרירותית משהו שהיא אוהבת בעצמה ותשים עליו את הפוקוס".

לדברי מנשה, נשים מתלבשות על מנת להסתיר, לטשטש ולכסות את הפגמים במקום להאיר את מה שנראה טוב. "כל החים אמרו לי שאני יפה ולא הייתי מסוגלת לקבל מחמאות", אומרת מנשה. "התחלתי לעבוד עם נשים עוד לפני שהייתה לי את הקבלה העצמית הזאת ובזכות העבודה איתן התפכחתי".

מה השתנה בך?

"הבנתי שלא משנה כמה אחשוב על מישהי שהיא יפה ויש לה נתונים מושלמים – היא עדיין תחשוב שמשהו בה לא בסדר. הבנתי שאנחנו מבזבזות המון אנרגיה על לא להיות מרוצות מעצמנו, והרי אין דבר כזה מושלם".

ברור לך מה אני הולכת להגיד עכשיו, נכון?

"מי, בר רפאלי? אני לא מכירה את בר רפאלי אישית, אבל יכול להיות שהיא לא אוהבת את הנמשים או את הכתפיים הרחבות שלה. אנחנו נשים, הדבר הראשון שאנחנו מחפשות זה פגמים".

כמה עצוב, ככה נכון.

"זה כל כך מיותר, אין סיכוי שנהיה מושלמות, לא ייצרו אותנו במפעל פלסטיק".

ההכרה שאנחנו לא בובות נטולות צלוליט מחלחלת בנשים רק אחרי שהן יושבות בקבוצה ושומעות את התסכולים המיותרים של חברותיהן. "כשאת רואה מישהי שהיית מתחלפת איתה בלי לחשוב פעמיים, ושומעת כמה היא מתוסכלת, זה גורם לך לראות את האמת", מסבירה פסטרנק.

מה יש בנו, שאנחנו לא מסוגלות לקבל מחמאה ולהגיד "תודה" בלי כל ההתנצלויות מסביב?

"מגיל צעיר אומרים לך שאסור לך לעוף על עצמך, ולכן אישה שמקבלת מחמאה ישר מתחילה למצוא משהו רע אצלה. אם את מרגישה טוב עם עצמך, לא מעניין מה שאר העולם חושב. כל עוד את מסתכלת על עצמך במראה ומחייכת בבוקר אין יותר טוב מזה".

בשבוע הקרוב יעלו ביוטיוב ובדף הפייסבוק של סטייל גורו סדרת סרטוני וידיאו, בו הן מלמדות נשים כיצד לשפר את המראה שלהן בלי להבין באופנה, בלי לרדת גרם ובלי להוציא שקל. "מצד אחד אנחנו אומרות תשחררי ותתרגלי אהבה עצמית, כי אישה שעסוקה במה לא בסדר בה היא אישה ממורמרת, ומצד שני אנחנו סטייליסטיות שעוסקות בהתאמת בגדים", אומרת פסטרנק. "אנחנו רואות בזה שילוב מנצח, כי אם את מרגישה שאת נראית טוב את מקרינה את זה החוצה וזה מעגל קסמים".

 

 © כל הזכויות שמורות ל"ידיעות אחרונות". אין להעתיק או לשכפל תמונות ו/או כתבות מהעמוד.